Koszyk

Darmowa dostawa od 150 złotych!

Figi

Drzewo figowe było pierwszym drzewem uprawianym na świecie. Odniesienia do niego znajdujemy w mitologii rzymskiej, gdyż Romulus i Remus zostali uratowani przez gałąź figowca.

Dziś figi docenia się z powodu wartości odżywczych i jako źródło wielu witamin. Najbardziej ceniona jest ich suszona odmiana, która posiada najwyższą zawartość wapnia.

Figi Harika

Figi to owoce, które posiadają wyjątkowe wartości odżywcze. Szczególne cenione są figi suszone, które zawierają duże ilości wzmacniającego kości wapnia. Mają go prawie tyle samo co szklanka mleka! Ponadto są także najlepszym źródłem błonnika spośród wszystkich suszonych owoców. A co ciekawe, nie brakuje w nich również obniżającego ciśnienie potasu i zwalczającego stres magnezu.

Suszone figi są najlepszym źródłem błonnika spośród wszystkich suszonych owoców – w 100 g znajduje się prawie 10 g tej dobroczynnej substancji. Błonnik pobudza pracę jelit.

A więc rozkoszujmy się figami suszonymi..

Suszone figi

Mało kto zdaję sobie z tego faktu sprawę, ale drzewo figowe było pierwszym drzewem uprawianym na świecie. Posiada wiele odniesień do mitologii rzymskiej, gdzie Romulus i Remus byli chronieni przez figowca.

Dziś figi są znane jako źródło wielu witamin oraz wartości odżywczych. Najbardziej ceniona jest ich suszona odmiana, która posiada wiele zdrowotnych właściwości. Przede wszystkim, odznaczają się one największą odmianą wapnia spośród wszystkich jej rodzajów. W 100 g suszonych fig znajduje się aż 162 mg pierwiastka, co jest porównywalne do jednej szklanki mleka.

Pamiętajcie, że bakalie powinny być miękkie i posiadać łagodny aromat.

W naszej ofercie znajdą Państwo figi w opakowaniu drewnianym, strunowym, krążkowym oraz metalowym Premium.

Typy pakowania fig suszonych

Warto wiedzieć, że figi suszone podlegają kalibracji i selekcji z uwagi na wielkość owoców po ususzeniu. Poniżej krótko opisujemy najczęściej spotykane typy prezentacji owoców. Są to typowe dla rynku tureckiego sposoby ułożenia fig suszonych

  • Pulled – mocno rozciągnięte, o półkulistym kształcie. Dzięki dokładnej selekcji produktu, figi typu pulled są uważane za najwyższej jakości.
  • Lerida – spłaszczone oraz pakowane w duże kartonowe pudełka, ale również na tace lub opakowania miękkie o różnej wadze. Takie figi najczęściej można kupić na lokalnych bazarach do sprzedaży luzem.
  • Protoben – wydłużony kształt fig pięknie prezentuje wielkość owoców na tackach.
  • Garland – zbliżony kształt do fig typu lerida. Układane w ciasny krążek.

Figi świeże

Figi świeże – dostępne w sezonie
Dostępne w sezonie od ok. sierpnia do końca października każdego roku.

Opis produktu:
Figi dostępne na zamówienie.
Przykłady opakowań w zależności od kalibru – kartonowe pudełko lub PET (pakowane po 4 sztuki lub więcej).
W przypadku zainteresowania, prosimy o wiadomość na info@w-master.pl

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

Przejdź na stronę Kontakt i wypełnij formularz

lub zadzwoń

Darmowa dostawa

Dla zamówień od 150 zł

Łatwe zwroty

14-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Gwarancja jakości

Produkty najwyżej jakości oraz certyfikowane produkty BIO

Bezpieczne płatności

Przelewy24 / MasterCard / Visa